czwartek, 9 marca 2017

Bayern, Real, Barcelona i Borussia w ćwierćfinale.

Bayern Monachium oraz Real Madryt zapewnili sobie awans do najlepszej ósemki Ligi Mistrzów w dobrym stylu. Obie drużyny wygrały takim samym wynikiem, jakim wygrały w pierwszym meczu. Przebieg pierwszego meczu i rewanżu był bardzo podobny. Najbardziej chyba w przypadku spotkania Napoli z Realem, gdzie Napoli prowadziło 1:0, by ostatecznie przegrać 1:3, tak jak miało to miejsce trzy tygodnie wcześniej. Borussia i Barcelona, pomimo porażek w lutym, w rewanżach okazały się lepsze. Borussia zwyciężyła 4:0, a w dwumeczu 4:1. Natomiast Barcelona dokonała czegoś, czego nie udało się dotychczas uczynić żadnej drużynie w Champions League. Porażka 0:4 na stadionie PSG wydawałaby się zbyt duża do odrobienia. Ale nie dla "Dumy Katalonii". Do ostatnich sekund walczyli o pięciubramkowe zwycięstwo i to im się udało. A jeszcze w 88 minucie mogło się to wydawać mało prawdopodobne. W tejże minucie na 4:1 trafił Neymar, w pierwszej minucie doliczonego czasu z rzutu karnego trafił na 5:1. Do awansu, Katalończycy potrzebowali jeszcze jednej bramki. A w 95 minucie strzelił ją piłkarz rezerwowy, Sergi Roberto, a Neymar przy tej bramce mógł zapisać sobie asystę. I w taki nadzwyczajny sposób, mistrzowie Hiszpanii została czwartym ćwierćfinalistą tegorocznej Ligi Mistrzów. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo różnicą pięciu goli hiszpańskiej drużyny. W przyszłym tygodniu zobaczymy pozostałe mecze 1/8 finału. 17 marce odbędzie się losowanie par 1/4 finału.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podział punktów w hicie kolejki.

Fani, którzy przybyli na stadion w Madrycie, chcąc obejrzeć hit kolejki, nie zobaczyli goli, pomimo, że spotkanie samo w sobie mogło się pod...