poniedziałek, 1 lutego 2016

John Terry żegna się z klubem.

O tym, że Chelsea Londyn nie będzie chciała przedłużyć kontraktu ze swoim kapitanem, John Terrym, mówiło się już od jakiegoś czasu. Teraz to jest już pewne, a to oznacza koniec pewnej epoki w drużynie The Blues. Anglik miał nadzieję, że w Chelsea zakończy zarierę, ale pożegna się z klubem po końcu obecnego sezonu po 21 latach gry na Stamford Bridge. Mistrzowie Anglii zdążyli już sprowadzić do zespołu nowego obrońcę, który prawdopodobnie ma na celu zastąpić Terr'ego - Mateusza Miazgę. Do tej pory młody obrońca grał w Stanach Zjednoczonych. Jeśli chodzi o Terr'ego, to ma w następnym sezonie znaleźć nowego pracodwacę. Najbardziej prawdopodobne są przenosiny do Major League Soccer, gdzie gra sporo gwiazd futbolu.

1 komentarz:

 1. Choć obrońca Chelsea John Terry powiedział, że nie zakończy piłkarskiej kariery w klubie, którego jest wychowankiem, to The Blues wystosowali komunikat wskazujący, że nie zapadła ostateczna decyzja dotycząca przyszłości Anglika na Stamford Bridge. Nie można wykluczyć, że Chelsea za kilka tygodni lub miesięcy zaoferuje mu nowy kontrakt.

  35-letni Terry tuż po wygranym spotkaniu Pucharu Anglii z MK Dons (5:1) powiedział, że po zakończeniu sezonu znajdzie nowego pracodawcę, gdyż Chelsea nie przedstawiła mu oferty przedłużenia wygasającego w czerwcu kontraktu. Obrońca wyznał dziennikarzom: "To nie będzie szczęśliwe zakończenie, jak w bajce. Nie zakończę kariery w Chelsea i zajęło mi kilka dni, by się z tym oswoić. Bardzo chciałbym zostać, ale klub ma inne plany".

  Jednak Chelsea wydała oficjalny komunikat, z którego wynika, że nic nie jest jeszcze przesądzone i Terry może zostać na Stamford Bridge. Wszystko zależy prawdopodobnie od tego, kto zostanie nowym menedżerem i przejmie zespół od tymczasowego szkoleniowca Guusa Hiddinka.

  "Tydzień temu John poprosił o spotkanie z przedstawicielami klubu. Podczas tego spotkania zapytał o możliwość przedłużenia obecnego kontraktu. John usłyszał, że choć na ten moment nie mamy dla niego przygotowanej umowy, to sytuacja może się zmienić w najbliższych miesiącach" - czytamy.

  "Klub darzy Johna ogromnym szacunkiem i dziękuje ma za wszystkie sukcesy, które były jego udziałem. To wspaniały przedstawiciel Chelsea i świetny kapitan i dlatego klub nie zamyka furtki do dalszych negocjacji" - podkreślono.

  Jeśli Terry odejdzie, to na pewno nie zagra w innym klubie Premier League. Piłkarz twierdzi, że "czuje się świetnie" i ma przed sobą "jeszcze kilka lat gry".

  OdpowiedzUsuń

Francja mistrzem świata po raz drugi w historii

Francja mistrzem świata Francja była faworytem w finałowym starciu z Chorwatami. W tym turnieju drużyna prowadzona przez Zlatko Dalicia p...