środa, 3 lutego 2016

Jak bardzo Manchester City zmieni się po przyjściu Guardioli?

Tak jak przypuszczałem parę miesięcy temu, Guardiola związał się z zespołem z Anglii. Wczoraj podpisał kontrakt z Manchesterem City, w którym będzie trenerem od lipca obecnego roku. A już planuje nowe wzmocnienia. Transferem numer 1 miałoby być sprowadzenie na Etihad Stadium Manchester Roberta Lewandowskiego. Hiszpański trener nie chciałby się rozstawać z Lewandowskim, ponieważ w ostatnim czasie prezentuję się on coraz lepiej.
Walczy o tytuł króla strzelców z Aubameyangiem. Polskiego napastnikowi udało się raz osiągnąć ten wyczyn, zdobywając 20 goli w sezonie 2013/2014. Teraz ma jednego gola mniej i z całą pewnością na koniec tego sezonu będzie miał więcej goli na swoim koncie, niż dwa sezony wcześniej. Wracając do możliwego transferu do Manchesteru, uważam, że wyszłoby mu to na dobre, ponieważ liga angielska także gra futbol na nie małym poziomie, a "Lewemu" przyda się doświadczeniu nie tylko z niemieckich boisk. Wcześniej poświęciłem dwa posty o możliwych przenosinach Polaka do Realu, ale ze względu na to, że nałożono na nich zakaz transferowy, którym będą obciążeni do lata 2017 roku, to w chwili obecnej wydaje mi się bardziej prawdopodobny transfer właśnie do zespoły City. Można śmiało powiedzieć, że latem z całą pewnością zaproponują mu podpisanie kontraktu. Ale czy będzie tak, jak z przeprowadzką do Monachium, gdy przez wiele miesięcy mówiło się o tym? Czy tym razem bez żadnego problemu Robert zgodzi się na występy w koszulce The Citizens? Przypuszczam, że ta sprawa będzie jasna nie wcześniej, niż w czerwcu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Start ekstraklasy w najbliższy weekend

20 lipca (piątek) rusza nowy sezon ligowy w Polsce. Sezon 2018/2019 zacznie się od debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej Miedzi Legnica ...