niedziela, 20 grudnia 2015

Bayern znalazł następcę Guardioli.

O opuszczeniu Bayernu Monachium przez Pepa Guardiolę mówiło się od jakiegoś czasu. Dzisiaj jest to pewne. Mało tego - Bayern znalazł już nowego trenera, który go zastąpi. Będzie nim były szkoleniowiec Królewskich, Carlo Ancelotti. Włoch od maja jest bez jakiegokolwiek zatrudnienia, po tym jak przed kilkoma miesiącami rozstał się z Realem Madryt. Wcześniej pracował między innymi w PSG, Chelsea Londyn, AC Milanie czy Juventusie Turyn.
Guardiola sam przyznał, że nie zamierza przedłużać swojego kontraktu z niemieckim zespołem, który wygasa w czerwcu przyszłego roku. A to oznacza, że Ancelotti będzie nowym trenerem Bawarczyków od 1 lipca.
Moim zdaniem pomoże on nowej drużynie utrzymywać dobry styl gry, jaki obecnie prezentują. Jest dobrym i doświadczonym trenerem, który ma na swoim koncie wiele osiągnięć.
Warto też napisać, że zanim podpisał on kontrakt z mistrzami Niemiec, to jednym z warunków było to, żeby Robert Lewandowski pozostał w klubie. Podczas gdy Włoch prowadził jeszcze Real Madryt, chciał go ściągnąć na Santiago Bernabeu.
Teraz dzięki temu, polski napastnik ma zapewniony pobyt w stolicy Bawarii, przynajmniej na jakiś czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Start ekstraklasy w najbliższy weekend

20 lipca (piątek) rusza nowy sezon ligowy w Polsce. Sezon 2018/2019 zacznie się od debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej Miedzi Legnica ...