środa, 23 września 2015

Niesamowity Lewandowski!

Robert Lewandowski wczoraj w pojedynkę rozgromił VfL Wolfsburg w szlagierze szóstej kolejki Bundesligi, zdobywając wszystkie gole dla Bayernu Monachium. Polak wszedł na murawę po zmianie stron przy niekorzystnym wyniku, a potem zaczęło się już tylko liczenie - hattrick w cztery minuty, cztery gole w sześć minut i wreszcie pięć trafień w ciągu dziewięciu minut! Chyba nikomu nie udało się osiągniąć takiego czegoś. Bayern Monachium od początku spotkania grał swoją piłkę, ale nie potrafił wykorzystać choćby jednej okazji, którą się im nadarzała. W pierwszej połowie mogli nawet stracić gola na 0:2. Manuel Neuer, który jest znany z odważnych wypadów, nie zdołał opanować futbolówki na samym środku boiska, z czego chciał skorzystać Josuha Guilavogui. Pomocnik gości uderzył piłkę z całych sił z własnej połowy, ale zabrakło naprawdę niewiele - piłka jedynie otarła się od słupka. Dopiero po przerwie losy meczu się zmieniły, gdy Guardiola wpuścił na murawę Roberta Lewandowskiego. Te 5 goli oczywiście dało zwycięstwo bawarczykom, a polski napastnik zapisał się w historii klubu.