środa, 30 września 2015

Barca zwycięska, mimo braku Messiego.

Duma Katalonii po ciekawym meczu wygrała z Bayerem Leverkusen 2:1, mimo, że jeszcze do 80 minuty przegrywała 0:1. Ale co ciekawe, mistrzowie Hiszpanii dali radę wygrać z niemiecką drużyną, mimo braku Lionela Messiego, który jest kontuzjowany. Przed tym meczem byłem bardzo ciekawy jak potoczą się losy tego spotkania bez argentyńczyka, ponieważ jest on bardzo ważnym elementem FC Barcelony. Ogólnie mecze bez Messiego nie zaliczają się do najlepszych dla Blaugrany. Cały mecz był dla gospodarzy trudny, mimo to, że dłużej posiadali piłkę, z czego zresztą są znani. Do przerwy przegrywali, przez większą część drugiej połowy nie potrafili wykorzystać żadnej sytuacji, ale gdy do ostatniego gwizdka sędziego pozostało jeszcze ostatnie 10 minut, Barcelona wzięła się do roboty i już w 82 minucie prowadziła 2:1 i ten wynik do końca dała radę utrzymać. Ten mecz pokazał, że bez Messiego dadzą radę jeszcze coś zdziałać. Za trzy tygodnie będą rywalizywać z BATE Borysów i liczą, że nie będą mieli tak wielkich problemów ze zdobyciem kompletem punktów, bo ta drużyna, przynajmniej w teorii powinna przysporzyć mniej problemów hiszpańskiemu zespołowi.