sobota, 24 maja 2014

Real Madryt zdobywa puchar Ligi Mistrzów!

Real Madryt po 12 latach. Atletico zdobyło w tym sezonie mistrzostwo Hiszpanii remisując w ostatniej kolejce z Barceloną 1:1. Był to sezon w lidze, który nerwy były do ostatniej kolejki i do ostatniego spotkania i dopiero wtedy roztrzygnęło się kto tak naprawdę ten tytuł zdobędzie. Ale Diego Simeone i jego zespołowi nie udało się zdobyć trofeum, które zdobył w tym spotkanie Carlo Ancelotti. 2 stołeczne kluby grały do końca, Sergio Ramos jest niewątpliwie bohaterem meczu, w doliczonym czasie w regulaminowych 90 minut strzelił bramę, która doprowadziła do dogrywki i w drugiej części tej dogrywki Real strzelił aż 3 gole, ostatnim był autorstwa Cristiano Ronaldo z rzutu karnego. Portugalczyk dzisiaj nie był za bardzo widoczny na boisku ale jednak dał radę skutecznie wykorzystać ,,jedynastke". W bramce ,,Królewskich" zagrał całe 120 minut kapitan, Iker Casillas, który po bramce wyrównującej ucałował strzelca tego gola, Ramosa i także Marcelo, który strzelił jednego z tych 4 bramek i to ich ekipa dzis wzniesie trofeum.